

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$8.95406
Ext.Price$8.95406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.95406 | $8.95406 |
| 10 | $7.06724 | $70.67240 |
| 25 | $6.59606 | $164.90150 |
| 50 | $6.33208 | $316.60400 |
| 100 | $6.07863 | $607.86300 |
| 300 | $5.78995 | $1736.98500 |
| 500 | $5.68320 | $2841.60000 |
| 1000 | $5.56084 | $5560.84000 |
